JaunumiZiņasDeivisa kauss: Latvija pārspēj Madagaskaru
20.07.2015

Deivisa kauss ir lielākās sacensības pasaulē nacionālajām vīriešu tenisa izlasēm, kurās Latvijas izlasei jau ir 22 gadu sena vēsture. Tā šajā kausā piedalās kopš 1993. gada, Āfrikas/Eiropas zonas 1. grupu sasniedzot 2008., 2010. un 2014. gadā. Latvijas komanda Deivisa kausa izcīņā (Davis Cup by BNP Paribas) mačus aizvada Eiropas Āfrikas zonas 2. grupā. Martā, spēlējot Lielupes kortos, mūsu izlase ar 1:4 piekāpās Bulgārijas komandai, kas nozīmēja, ka būs jācīnās par vietas saglabāšanu šajā grupā. Izdzīvošanas cīņā mūsu izlases pretinieki būs Āfrikas salu valsts Madagaskaras pārstāvji.

Izloze bija lēmusi, ka šī cīņa notiks Latvijā. Šoreiz – Liepājā, atklātajos māla seguma kortos. Liepāja lielo tenisu uzņēma pirms trīs gadiem, kad tika spēlēts Liepājas Olimpiskajā centrā, bet atklātajos kortos Deivisa kausa izcīņa Liepājā atgriežas pēc 11 gadu pārtraukuma, toreiz tika spēlēts pret citu Āfrikas valsti Tunisiju un izcīnīta uzvara. Spēles notika 17., 18. un 19. jūlijā martā Liepājas tenisa sporta skolas kortos (Jūrmalas parks, Liepāja).

Rezultāti:
Mārtiņš Podžus - Žakobs Rasolondrazana 6:1 6:2 7:6(5)
Miķelis Lībietis - Antso Rakotondramanga 2:6 3:6 6:7(4)
MārtiņšPodžus/Miķelis Lībietis - Antso Rakotondramanga/Tony Rajaobelina 6:1 6:4 6:2
Mārtiņš Podžus - Antso Rakotondramanga 2:6 6:2 4:6 7:6(6) 6:4
Jānis Podžus - Jean Jaques Rakotohasy 3:6 2:6

"Deivisa kausa mači ik gadu mūsu spēlētājiem sniedz jaunu impulsu un uzrāvienu, ikkatram sportistam ir ļoti liels gods pārstāvēt savu valsti. Tāpat šāda līmeņa sacensību norise Latvijā ļauj arī jaunajiem tenisistiem sastapt pasaules mēroga sportistus - viņu spēles klātienē ir piemērs un stimuls jauniešu turpmākajām gaitām tenisā. Latvijas izlases tenisisti nupat ir rādījuši labu sniegumu turnīros Stambulā un Austrijā, līdz ar to varam sagaidīt interesantas spēles un labus rezultātus arī Liepājā,” stāsta Latvijas Tenisa Savienības prezidents Juris Savickis.

"Deivisa kauss tiek pamatoti uzskatīts par prestižākajām sacensībām tenisā, tādēļ mums ir īpašs prieks, ka jau ceturto reizi varam šo čempionātu uzņemt Liepājā. Tas ir notikums, ko ar nepacietību gaida ne tikai tenisa pasaules profesionāļi, bet arī daudzi liepājnieki, kuri cauri laikiem ir uzturējuši dzīvas un spēcīgas senās tenisa tradīcijas Liepājā. Šo pēdējo gadu laikā tieši Liepāja ir bijusi vieta, kurā spoži iemirdzējušās ne tikai Latvijas, bet visas Eiropas līmeņa tenisa zvaigznes kā Anastasija Sevastova vai Adrians Žguns. Un arī šobrīd Liepājā tenisā trenējas aptuveni 170 jaunieši, kuru vidū ir arī izcili talanti ar lielu potenciālu kļūt par augsta līmeņa profesionāļiem,” par gaidāmajām sacensībām stāsta Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Deivisa kausa norisi Liepājā atbalstīja Itera, Liepājas dome, Domenikss, Storent, ACB un Barons Bumbiers.

LTS sponsori

LTS atbalstītāji